Bývalý místostarosta Mariánských Lázní Petr Horký dostal od soudu podmínku

13. duben 2016 | 22:40 | Chebsko
Petr Horký. Foto: archiv ČSSDPetr Horký. Foto: archiv ČSSD

Cheb, Mariánské Lázně - Bývalý místostarosta Mariánských Lázní Petr Horký byl obžalovaný z podplácení kvůli ovlivňování médií. Chebský okresní soud mu udělil šestnáctiměsíční podmínku. Verdikt není pravomocný.

Reklama

Kormě Petra Horkého byla odsouzena i podnikatelka Jana Mrencová, která za přijetí úplatku dostala dvouletou podmínku. Oba navíc musejí zaplatit dvacet a pětadvacet tisíc korun.

Petr Horký i Jana Mrencová si verdikt v soudní síni nevyslechli. Zastupovali je jejich advokáti. A právě právní zástupce Mrencové se na místě odvolal. Ostatní si ponechali lhůtu na rozmyšlenou.

O co v kauze šlo? Podle obžaloby Jana Mrencová slíbila Horkému, že za peníze ovlivní novináře. Exmístarosta jí předal 25 tisíc korun. Žalobce se opíral o odposlechy, které byly pořízeny v rámci jiné kauzy.

A to v případu tunelování Podniku bytového hospodářství, v němž Horký čelil obžalobě z porušení povinností při správě cizího majetku. V tomto případě Horký byl loni odosuzen na dva roky vězení, avšak na konci února 2016 Krajský soud v Plzni zrušil rozsudek karlovarského okresního soudu a kauzu vrátil zpět k projednání.

Jana Mrencová u chebského soudu tvrdila, že peníze obdržela, aby nechala zadat inzerát. V něm by Horký vysvětlil případy, které se týkaly jeho působení a které veřejnost přijímala negativně. O úplatek podle Mrencové nešlo.

Soudce Jiří Kutílek odposlechy přijal jako hlavní důkaz a opřel ho o podobný případ, kdy podobné důkazy připustil i Nejvyšší soud.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!