Na Karlovarsku řádila bouřka. Stovky výjezdů, padaly kroupy

8. červenec 2015 | 11:37 | Karlovarsko
Zásah blesku způsobil požár domu na Chrudimsku. Foto: archiv HZS Pardubického krajeZásah blesku způsobil požár domu na Chrudimsku. Foto: archiv HZS Pardubického kraje

Karlovarský kraj - Silná bouřka doprovázená poryvem větru v noci (8.7.2015) vyvracela a lámala stromy. V Karlových Varech bylo vyplaveno stanové městečko filmového festivalu.

Reklama

Během nočních hodin kralovarští hasiči zasahovali na 255 místech. "Nejvíce zásahů hasiči zaznamenali v oblasti mezi Chebem a Skalnou a Plesnou, v oblasti mezi Sokolovem a Březovou a pak v samotných Karlových Varech a v okolí lázeňského města," uvedl pro média Martin Kasal, mluvčí hasičů.

Několik spadlých stromů poškodilo zaparkovaná osobní auta, například v centru Karlových Varů, u Dasnic na Sokolovsku, u Skalné či v Chodově. Další stromy pak poškodily domy či ploty u domů, například v Ostrově na Karlovarsku.

V Karlových Varech pak hasiči dvakrát odstraňovali spadlý strom z kolejí. Podle Martina Kasala v jednom případě stihl zastavit projíždějící vlak včas bez nárazu do stromu, ve druhém případě se podařilo strom odstranit dřív, než by hrozila srážka s vlakem.

Ve stanovém městečku filmového festivalu v Karlových Varech vyplavila voda nebo odfoukl vítr desítky stanů. Jejich obyvatelé museli strávit noc v buňkách správy koupaliště Rolava, v autech nebo pod pergolami.

Stanové městečko bylo bez elektrického proudu. Pomoc přivězli až hasiči, kteří areál osvítily svými světly.

ČTĚTE:  Lanovka na Ještěd nejezdí. Na Českolipsku jsou popadané stromy

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!