Novinky v dálkové a regionální železniční dopravě na Karlovarsku

13. prosinec 2015 | 15:32 | Karlovarsko
Vlaková souprava Českých drah. Foto: archiv MojeKarlovarsko.czVlaková souprava Českých drah. Foto: archiv MojeKarlovarsko.cz

Karlovarský kraj - Na trati 140 Cheb – Karlovy Vary – Chomutov, v dálkové dopravě, v jízdním řádu jezdí 7 párů rychlíků ve dvouhodinovém taktu.

Reklama

Všechny vlaky Cheb – Ústí nad Labem hl.n. – Praha hl.n. projíždějí v úseku Ústí nad Labem hl.n. – Praha a zpět tradiční rychlíkové stanice. V úseku Ústí nad Labem – Karlovy Vary – Cheb dochází ke zkrácení jízdní doby (zvýšení traťové rychlosti) a tím ke zlepšení návaznosti přípojů v Chebu. Na všech spojích je zařazený multifunkční vůz.

Z důvodu zkrácení jízdních dob u rychlíků Cheb – Ústí nad Labem – Praha a zpět dochází k podstatnému zlepšení přípojových vazeb v Chebu, zejména přípojů na a od vlaků ze směru Marktredwitz (Nürnberg).

Z důvodu obrovského zájmu o nedělní spoj SC 515 Pendolino bude nově bude jezdit v neděli „posilový“ vlak Rx 763 Berounka v úseku Mariánské Lázně – Plzeń – Praha hl.n.

Změny v jízdním řádu v Karlovarském kraji

S platností od nového jízdního řádu pojedou zpravidla na všech osobních vlacích na páteřní trati Mariánské Lázně – Cheb – Karlovy Vary motorové jednotky RegioShark.

RegioSharky se cestující nově svezou i na trati Karlovy Vary – Johangeorgenstadt a zpět, kde budou jezdit na většině spojů, a to především o sobotách a nedělích; RegioShark nahradí motorové jednotky Desiro (DB).

V novém jízdním řádu 2016 zůstává objednávka vlaků Karlovarského kraje z Krásného Jezu do Horního Slavkova-Kounice a zpět. Nově spoje pojedou z Karlových Varů o sobotách a nedělích v rozšířeném letním období, a to od 30. dubna do do 4. září 2016.

ČTĚTE:  Více spojů, rychlejší cesta, cyklisté si připlatí. Na železnici platí nový jízdní řád

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!