Obchvaty na plánované D6 dostaly od ministerstva životního prostředí zelenou

30. leden 2017 | 15:47 | Karlovarsko
Dálnice. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czczDálnice. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czcz

KARLOVARSKO - Dálnice D6 získala pro své tři části závazné stanovisko k vlivům na životní prostředí, které je nezbytným krokem na cestě k vydání stavebního povolení. Jde o obchvat Lubence, Řevničova a výstavbu úseku Nové Strašecí – Řevničov.

Reklama

Zprávu do Karlovarského, Ústeckého a Středočeského kraje vyslalo ministerstvo životního prostředí.

"Za jiných okolností bych řekla, že z toho máme velkou radost, ale jde zase jen o část D6, takže spíše konstatuji, že ministru životního prostředí patří velký dík za jeho úsilí o včasné vydání závazného stanoviska," uvedla karlovarská hejtmana Jana Vildumetzová.

"Nedostavěná D6 je ostudou a trápí mnoho občanů našeho kraje, ale i návštěvníků, kteří k nám přijíždějí -nebo spíše nepřijíždějí - směrem od Prahy. Vždyť v posledních letech se nově na trase D6 postavil jen čtyřkilometrový úsek Lubenec – Bošov, přestože byla mnohokrát deklarována snaha o pokračování dostavby," konstatovala hejtmanka.

Podle Vildumetzové závazné stanovisko vydané ministerstvem životního prostředí posunulo všechny tři záměry zase o něco blíže k realizaci.

"Pevně doufám, že v letošním roce stát začne tyto tři úseky stavět, a budu pečlivě sledovat, jak přípravy pokračují.  Pomůže to i lidem z obcí, kde jsou v plánu obchvaty, protože už je nebude zatěžovat intenzivní doprava a provoz se stane mnohem bezpečnějším,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Podle informací ministerstva se na vydání stanovisek k prioritním dopravním stavbám dohodla vláda s Evropskou komisí v roce 2016. Devět staveb z dohodnutého seznamu tak nemusí opakovaně projít procesem posuzování vlivů na životní prostředí (EIA), přestože jim bylo vydáno před mnoha lety, ještě podle předvstupního zákona o EIA z roku 1992.

Jde o stavby, které jsou součástí transevropské sítě, bylo jim do března roku 2015 vydáno územní rozhodnutí, mají souhlasné stanovisko EIA právě podle zákona z roku 1992 a jsou přímo stanovené nařízením vlády.

Během února se plánuje společná schůzka hejtmanů dotčených krajů a starostů obcí po trase D6.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!