Víkendové vlaky jezdí přes léto do Horního Slavkova

17. květen 2016 | 19:00 | Sokolovsko
Vlak do Horního Slavkova. Foto: archiv YouTubeVlak do Horního Slavkova. Foto: archiv YouTube

HORNÍ SLAVKOV - I v roce 2016 o víkendech vyjede na šestikilometrovou trať z Krásného Jezu do Horního Slavkova - Kounice vlak. České dráhy tu vypraví na objednávku Karlovarského kraje během letní turistické sezóny o sobotách a nedělích až do 4. září pět párů vlaků denně.

Reklama

​Z toho jeden přímý spoj vyrazí v 8 hodin ráno až z Karlových Varů a v 18 hodin odjede z Horního Slavkova zpět do krajského města. V Krásném Jezu mohou cestující využít navazující vlakové přípoje dopravní společnosti GW Train Regio směřující na Karlovy Vary a Mariánské Lázně.

„Karlovarský kraj financuje osobní dopravu na železnici do Horního Slavkova už čtvrtým rokem. Sezónní víkendové spoje pomohou rozvoji cestovního ruchu v této nádherné části regionu, která se dá považovat za vstupní bránu do Chráněné krajinné oblasti Slavkovský les. Díky vlakům mají obyvatelé i návštěvníci kraje prakticky na dosah řadu památek a přírodních zajímavostí,“ řekl náměstek hejtmana pro dopravu Jakub Pánik.

Z Horního Slavkova si mohou zájemci naplánovat spoustu pěších túr i cyklovýletů. Pokud nemají vlastní bicykly, České dráhy jim je půjčí na nádraží v Karlových Varech. V nabídce jsou trekingová nebo horská kola v dámské i pánské verzi, dětská kola, elektrokola, koloběžky, přívěsný vozík za bicykl i dětské sedačky.

Z Krásného Jezu odjíždí vlaky do hornoslavkovské zastávky Kounice v 9.30, 11.40, 15.30 a v 17.35 hodin. Z Kounice v 9.05, 11.00, 15.05 a v 17.10 hodin. Karlovarský kraj a město Horní Slavkov se podílí na úhradě odhadované ztráty z provozu stejnými částkami ve výši 221 tisíc korun. Stát opravil šestikilometrový železniční úsek v roce 2013. Do té doby šestnáct let zavřená trať bez užitku chátrala.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!