Chceme z mužstva vytáhnout maximum, říká karlovarský asistent Antonik před sezónou

29. srpen 2016 | 13:57
Mikuláš Antonik. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.czMikuláš Antonik. Foto: archiv ZápadočeskýDeník.cz

KARLOVY VARY - Třebaže v hráčském kádru karlovarských hokejistů i v obsazení trenérského týmu u extraligového mužstva došlo k řadě změně, zůstal na svém postu dosavadní asistent trenéra Mikuláš Antonik. Na konci minulé sezóny zažil s HC Energie boj o záchranu v baráži, nyní se ale už soustřeďuje na nadcházející ročník extraligy v roli asistenta nového trenéra Jana Tlačila. „Každý zápas bude ostrým bojem,“ uvažuje Antonik nad tím, jak se může vyvíjet nejvyšší soutěž.

Reklama

Máte nového trenérského kolegu na střídačce karlovarského celku. Je to velká proměna?

Dosavadní hlavní kouč Karel Mlejnek dostal nabídku od mistrovského Liberce, kterou po svém odchodu z Karlových Varů akceptoval. Pak bylo období, kdy se nevědělo, jestli se bude hrát ve Varech extraliga nebo jen první liga. Rozhodnutí nakonec znělo pozitivně ve prospěch extraligy. Už dopředu mi vedení klubu řeklo, že povedu letní přípravu a pak se přesunu na místo asistenta nového trenéra. Přišel zkušený Honza Tlačil a spolupracujeme od přípravy na ledě. Extraliga začíná 9. září2016.

Jaké jsou vaše společné trenérské záměry?

Máme oproti loňsku úplně jiný tým s jinou charakteristikou. Chceme z mužstva vytáhnout maximum.

S odstupem času jistě můžete zmínit svoje pocity z minulé sezóny. Na čem se snažíte zapracovat, aby se neopakoval loňský scénář?

Tým šel od porážky k porážce, což bylo frustrující. Ani vztahy nebyly úžasné. Ale lidem došlo, že se bije na poplach a může to skončit velkým fiaskem. Povedlo se nám přece jen uhrát záchranu, co bylo a je dobře.

V jakém ohledu se během léta nejvíc změnil charakter mužstva?

Bylo tady víc borců, kteří by si jakoby chtěli hrát na playmakery a jakoby tým táhnout. Zůstalo jen pár zkušených hráčů. Pokud si je vybavuji, tak pouze čtyři. Zbytek jsou hokejisté kolem pětadvaceti let a mladší. Máme vyrovnané čtyři pětky. Jsou v nich kluci, kteří prošli procesem juniorského hokeje, byli v prvoligové Jihlavě nebo Kadani.

A co nové tváře, tedy hráči takříkajíc odjinud?

Do obrany přišel Dujsík z Komety Brno, do útoku Matuš s Denisem Kindlem z Třince, Stloukal ze slovenské extraligy, ještě obránce Šidlík se vrátil z Chomutova.

Jelikož loni Karlovy Vary obsadily v extralize poslední místo v tabulce, je možné, že vás soupeři v nové sezóně mohou zpočátku podceňovat?

S tím nebudeme kalkulovat a ani to nemá cenu. Je pravda, že jsme v ústraní a jsou v lize jiné kluby, které kupují zvučné posily a mají nejvyšší ambice. Naším krédem musí být respekt k soupeřům, ale i pokora a vůle, se kterou chceme jít do každého zápasu. V hokeji se nedá nic dopředu plánovat. Ligu ovlivňuje spousta věcí od aktuální formy po zranění apod. Všechno je složité. Hodláme bojovat a uvidíme, na co budeme mít a jestli z našeho úsilí a nasazení vzejdou potřebné body do tabulky.

ČTĚTE:  Obránce Petr Šidlík si návrat do Karlových Varů pochvaluje

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

2 hvězdiček / Hodnoceno: 4x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!