Cílem volejbalistů Karlovarska je znovu elitní čtyřka v tabulce

13. říjen 2016 | 13:38 | Karlovarsko
Jakub Novotný. Foto: archiv MojeKarlovarsko.czJakub Novotný. Foto: archiv MojeKarlovarsko.cz

KARLOVY VARY - Třetí ročník v roli účastníka extraligy čeká volejbalisty VK ČEZ Karlovarsko. Obě dosavadní sezony v nejvyšší volejbalové soutěži proměnil tým v semifinálový úspěch. Do soutěže vstupuje jako čtvrtý celek loňského ročníku extraligy. "Cílem je udržet pozice v nejlepší čtyřce, liga neustále posiluje, hraje v ní už přes dvacet cizinců," podotkl prezident klubu Jakub Novotný pro klubový web i pro média.

Reklama

Elitní mužstvo Karlovarska zajistilo v letním přestupním termínu kvalitní posily. Do týmu přišli účastníci nedávné evropské kvalifikace smečař Marek Zmrhal, slovenský nahrávač Daniel Končál a estonský blokař Henri Treial. Ofenzívu posílili americký univerzál Eric Mochalski a bývalý reprezentační kapitán Ondřej Hudeček. Opačným směrem se před sezonou vydal smečař národního celku Donovan Džavoronok, ačkoli měl podepsanou smlouvu do roku 2017. "Během léta dostal pět nabídek z evropských top týmů," prozradil Jakub Novotný. "Nebylo v našich silách hráče udržet. A v klubu jsme ho nechtěli, když nechtěl on sám."

Na soupisce týmu jsou také dva junioři, volejbaloví odchovanci karlovarského regionu Daniel Geršák a Tomáš Netrval. Propojení extraligového mužstva s týmy mládeže je vůbec zásadní filozofií klubu. Metodikem družstev nižších věkových kategorií se stal trenér mužského "áčka" Jiří Novák. Junioři Karlovarska pokračují v I. lize, kadeti se letos poprvé představí v extralize. "Nejvyšší soutěž kadetů chceme udržet a stejný cíl máme i pro první ligu juniorů," vypočítal prezident klubu.

Karlovarský volejbal nabídne svým příznivcům i mezinárodní podívanou. Stejně jako loni nastoupí muži ve druhé nejprestižnější evropské soutěži Poháru CEV. První zápas odehraje Karlovarsko 7. prosince ve své hale, soupeř vzejde z předkola Ligy mistrů. I na pohárová utkání se vztahuje permanentní vstupenka na sezonu 2016/17. Během sezony bude klub nabízet fanouškům také propagační předměty, jako jsou šály, čepice, kalendáře či repliky dresů. Přímo v hale naleznou příjemné zázemí i celé rodiny, zatímco se dospělí baví volejbalem, děti mohou řádit ve skákacím hradu.

Do extraligy vstoupí volejbalisté v sobotu 15. října 2016 proti ústeckému týmu, který vede bývalý kouč Karlovarska Petr Brom. Další utkání z Haly míčových sportů v Karlových Varech bude 1. listopadu přenášet Česká televize, Karlovarsko vyzve vicemistry z Brna.

SOUVISEJÍCÍ: Profi sport a mládež se navzájem potřebují, říká Josef Novotný

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!