Císařské lázně převzal do správy Karlovarský kraj

10. březen 2017 | 17:43 | Karlovarsko
Císařské lázně. Foto: archiv KarlovyVary.czCísařské lázně. Foto: archiv KarlovyVary.cz

KARLOVY VARY - Zastupitelé Karlovarského kraje schválili převzetí práv a závazků ze zrušeného zájmového sdružení právnických osob, které v uplynulých letech spravovalo Císařské lázně.

Reklama

Hlavní snahou kraje i nadále zůstává zahájit kompletní obnovu doposud chátrající národní kulturní památky.

Zájmové sdružení bylo založeno Karlovarským krajem a městem Karlovy Vary v roce 2009. Za dobu jeho existence se mu nepodařilo získat potřebné finanční prostředky na opravu historické budovy. Karlovarský kraj proto k poslednímu prosinci minulého roku ukončil členství v zájmovém sdružení a nyní se stal jeho právním nástupcem.

„Vedení Karlovarského kraje si již bylo památku prohlédnout a nyní se chce podrobně seznámit se všemi dokumenty a se samotným projektem rekonstrukce. Dle našich informací je na předělaný projekt vydáno pravomocné stavební povolení, takže budeme muset zhodnotit všechny varianty. Rovněž budeme chtít hovořit s občany o účelném využití budovy,“ uvedla hejtmanka Karlovarského kraje Jana Vildumetzová.

Karlovarský kraj chce mít jasně dané financování projektu i jeho ekonomické dopady.

„Před několika týdny jsme obdrželi zprávu, že Evropská komise je ochotna podpořit obnovu národních kulturních památek celou finanční částkou, ale pouze za předpokladu, že účel budovy bude splňovat kulturní vyžití. Vzhledem k tomu, že v současném projektu jsou naplánovány apartmány a je spíše zaměřen na aktivity cestovního ruchu, znamenalo by to návrat k původnímu projektu, který vznikl před několika lety. Hovoří se i o možnosti umístění základní umělecké školy,“ doplnila hejtmanka.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!