Karlovarská Energie získala Rýgla a další zkušené hokejisty

13. říjen 2016 | 13:31 | Karlovarsko
Martin Rýgl. Foto: archiv MojeKarlovarsko.czMartin Rýgl. Foto: archiv MojeKarlovarsko.cz

KARLOVY VARY - Hokejová extraliga má za sebou deset kol a zhruba po první čtvrtině základní části soutěže už je zřejmé, jaké může nastat případné rozložení sil v tabulce. Celky ze spodních pater se snaží o vylepšení svých pozic. Vedení HC Energie Karlovy Vary se v reakci na dosavadní výsledky rozhodlo posílit kádr A-mužstva o tři zkušené hráče.

Reklama

Z Pardubic přichází obránce Martin Rýgl, z pražské Slavie pak útočníci Milan Mikulík a Henri Tuominen. Angažmá všech tří je domluveno do 30. dubna 2017.

Na adresu první z posil uvedl sportovní manažer klubu Jaromír Kverka pro klubový web: S Martinem Rýglem jsme byli v době, kdy u nás působil, spokojeni. Jedná se o důrazného defenzivního obránce s dostatečnými zkušenostmi, který by nám měl pomoci.“ Vedení tímto transferem reaguje na ztráty, které zaznamenal A-tým v obranných řadách, kdy Marek Baránek je dlouhodobě zraněný, a Petr Šidlík se rozhodl vrátit zpět do Jihlavy.

Martin Rýgl během kariéry působil v Liberci, ve Znojmě, v Mladé Boleslavi, v Karlových Varech, Chomutově, Kadani, znovu v Mladé Boleslavi a zmíněných Pardubicích. Na jaře roku 2015 svým gólem v dresu Chomutova rozhodl v napínavé baráži o postupu tamějšího klubu do extraligy. V průběhu sezóny 2015/2016 odešel do Mladé Boleslavi, kde se podílel na účasti Středočechů v semifinále extraligy. Společně s dalšími čtyřmi boleslavskými hráči v létě 2016 přestoupil do Pardubic, ale jeho angažmá nemělo dlouhé trvání. O to větší motivaci spojuje Rýgl s návratem do Karlových Varů.

Do útoku přicházejí dva hráči z pražské Slavie, konkrétně Milan Mikulík a Henri Tuominen. „Využili jsme možnosti, která se naskytla na základě rozhodnutí Slavie Praha uvolnit v rámci úspor některé své hráče. Oba dva útočníky dobře znám. Ve Slavii předváděli velmi dobré výkony a patřili k tahounům A-týmu. Rozhodli jsme se využít jejich zkušeností a posílit naše hodně mladé mužstvo,“ poznamenal sportovní manažer Jaromír Kverka.

Mikulík pochází z Ostravy, začínal ve Vítkovicích, ale prošel dalšími kluby včetně Znojma a Olomouce, pražské Sparty. Několik let nastupoval za Slovan Ústí nad Labem, hrál i za Kladno a byl oporou Mladé Boleslavi v extralize. V roce 2015 krátce působil v Bělorusku, kde si za tým Něman Grodno zahrál i Ligu mistrů proti Vítkovicím. Z Běloruska ale zamířil do prvoligové pražské Slavie, s níž prožil na jaře 2016 neúspěšnou baráž o extraligu.

Přestože rozpočet karlovarského klubu stále nenabízí velké možnosti, rozhodlo se vedení klubu A-tým posílit, protože stejně jako hráči a trenéři v žádném případě nevzdává boj o lepší umístění v ELH.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!