Majitelé opravených domů v historickém jádru Ostrova dostanou část nákladů zpět

7. březen 2017 | 13:09
Domy na Starém náměstí. Foto: archiv Město OstrovDomy na Starém náměstí. Foto: archiv Město Ostrov

OSTROV - Program finanční podpory na obnovu objektů v historickém jádru města, který město Ostrov spustilo s počátkem roku 2017, a v němž čeká na žadatele částka 600 tisíc korun pro tento rok, začal být využíván.

Reklama

Rada města schválila přidělení příspěvků prvním dvěma žadatelům, kteří mají zájem o finanční podporu rekonstrukcí fasád svých domů na Starém náměstí.

„Jedná se o domy, kterým jejich majitelé na podzim loňského roku opravili fasády. Díky programu mohou nyní získat až 40 procent svých nákladů zpět,“ řekl starosta Pavel Čekan.

První dvěma majitelům bude vyplaceno celkem téměř 80 tisíc korun.

Na opravy fasád a dalších pohledových částí domů okolo Starého náměstí v historickém jádru města Ostrov se rozhodlo vedení města ročně přispívat až částkou 600 000 korun, program finanční podpory je naplánován na dobu pěti let.

„Rekonstrukci musí provést majitel nebo spolumajitel domu. Finanční podpora bude vyplacena pouze na opravu fasády nebo čelních či štítových stěn, které jsou pohledovými částmi objektů, peníze tedy nelze poskytnout na zateplení domů či výměnu střechy, oken nebo dveří,“ doplnil starosta Čekan.

Žádost, která splňuje všechny náležitosti uvedené na webu města Ostrov v sekci „dokumenty“, je potřeba podat zpětně (rekonstrukce musí být předfinancovaná), vždy do 15. listopadu daného kalendářního roku.

Dotace může být poskytnuta až do výše 40 % předložených nákladů, maximálně ovšem při proinvestované částce 440 korun na metr čtvereční fasády. Při podání žádosti o dotaci je potřeba přesně uvést zaměřenou plochu fasády po odečtení plochy oken a dveří či jiných výplní.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!