Rekonstrukce Muzea Karlovy Vary se blíží k závěru

29. srpen 2016 | 16:34 | Karlovarsko
Z interieru muzea. Foto: archiv Karlovarský krajZ interieru muzea. Foto: archiv Karlovarský kraj

KARLOVY VARY - V karlovarském muzeu v současné době probíhá celková přestavba prostor, kterou kompletně hradí Karlovarský kraj. Náklady na stavební úpravy se pohybují okolo částky 12,7 milionu korun. Souběžně již byly zahájeny práce na nové expozici za 18,3 milionu korun.

Reklama

„Stavební úpravy pro novou muzejní expozici začaly v srpnu loňského roku. Ty zahrnovaly přestavbu jednotlivých podlaží, včetně instalací nových rozvodů a dispozičních změn některých místností. Zásadní novinkou je vybudování výtahu, díky kterému se muzeum stane bezbariérovým,“ uvedla ředitelka muzea Lenka Zubačová.

Velkou přeměnou prošla i vstupní hala, jejíž pilíře byly doplněny o původní profilaci říms a byly odstraněny mramorové obklady. V hale se bude nacházet samoobslužná šatna. Nově bude také využíváno nádvoří v zadním traktu budovy, které je propojeno s výstavním sálem a které bude sloužit jako nové zázemí pro odpočinek s dětmi či pro vypití kávy. V muzeu vznikne dále konferenční sál, který vzhledem k svému vyčlenění z muzejní expozice může mít do budoucna i vedlejší komerční využití.

Rekonstrukce, jejímž zhotovitelem je firma Bolid M, právě finišuje. „Stavební práce jsou hotové v interiéru objektu, do konce října bude přestavba kompletní. Zbývají ještě opravy fasády či provedení nástupní rampy se schodištěm. V současnosti se do interiéru postupně stěhují a montují panely pro moderní expozici, která odpovídá současným muzejním trendům,“ uvedl náměstek hejtmana Petr Zahradníček.

Expoziční část bude dokončena v listopadu, následovat bude zkušební provoz ovládacích systémů a otevření muzea se předpokládá na jaře příštího roku. To bude v roce 2017 slavit 150 let od svého vzniku.

Nová expozice Muzea Karlovy Vary představí mnoho tematických okruhů týkajících se dějin Karlových Varů a Karlovarska. Vnímání unikátních exponátů bude podpořeno audiovizuálními efekty či nevšedním výukovým materiálem.

Primární úlohou nové expozice bude vytvořit návštěvníkovi prožitek, který si odnese ve formě získané informace prostřednictvím vizuálního vnímání, proto je technologické prostředí jedním z podstatných částí nové muzejní expozice. Součástí výstavních prostor se stane i dotyková stezka a dětská cesta. Záměr vznikl v březnu roku 2013 a realizaci expozice provádí sdružení firem Revyko – Etna – Acer design.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!