Tlačilovi premiéra nevyšla, ale Energie bojovala

12. září 2016 | 00:44 | Karlovarsko
Hokejisté Karlových Varů. Foto: Ladislav ChlíbekHokejisté Karlových Varů. Foto: Ladislav Chlíbek

CHOMUTOV/KARLOVY VARY - Jeho tým sice v Chomutově brzy vedl, ale nakonec premiéra hokejového trenéra Jana Tlačila na karlovarské střídačce v extralize nedostala vítěznou podobu. Západočeši prohráli 2:3, čímž vstoupili do nového ročníku nejvyšší soutěže bez kýženého bodového zisku. Měli k němu blízko, jenže góly Denise Kindla a Vladimíra Sičáka na příznivější výsledek nestačily.

Reklama

Karlovarští nezanechali v chomutovské aréně špatný dojem. Držel je brankář David Honzík, který si poradil se šancemi renomovaných útočníků Humla, Tomici, Růžičky ml., Poletína i Kämpfa. Kapituloval ale z holí Sklenáře, Mrázka a Vondrky.

Trenér Jan Tlačil si cenil faktu, že tým HC Energie bojoval až do poslední minuty, kdy snížil na konečných 2:3 z jeho pohledu.

„Opravdu jsme zápas zdramatizovali, sahali jsme po tom, abychom si vynutili prodloužení. Bohužel jsme to už nestihli a domácí se ubránili. Duel se přitom vyvíjel pro nás trochu nešťastně, protože ve druhé třetině, kdy jsme soupeře zatlačili a přehrávali, přišla chyba, kterou jsme devět vteřin před koncem zaplatili nešťastným gólem. Ve třetí třetině jsme zase vytvářeli tlak na soupeře, ale náš velice mladý tým udělal opět chybu,“ rekapituloval karlovarský kouč. Byť mu debut na karlovarské střídačce nevyšel podle představ, zachoval Tlačil sportovního ducha. „Musím popřát soupeři ke šťastnému vítězství,“ dodal.

Karlovy Vary představily čtyři posily. Kromě skórujícího Denise Kindla, který má zkušenosti z Kladna a Třince, nastoupili v útoku i Petr Stloukal, naposledy působící ve slovenské extralize, a také Radim Matuš z Třince. Pikantní zápas hrál obránce Petr Šidlík, který přišel právě z Chomutova. Proti bývalým spoluhráčům měl velkou motivaci.

Chomutovští hokejisté proti Karlovým Varům neoslnili. Přesto získali tři body. „Měli jsme trošku obavy ze začátku doma, když výhoda vlastního ledu velí vstoupit do soutěže úspěšně. A to je někdy nesmírně náročné. Chtěli jsme vstoupit do utkání dobře, abychom Vary zatlačili a dostali se do vedení, ale i když jsme měli první šanci my, tak nám Vary daly z protiútoku gól,“ líčil Jan Šťastný, asistent trenéra Chomutova.

„Důležité bylo, že jsme díky důrazu na brankovišti reagovali gólem na 1:1. Ve druhé třetině byli hosté lepší, ale skórovali jsme na 2:1 a převrátili štěstí na naši stranu. Ve třetí třetině jsme chtěli hrát zodpovědně z obrany a čekat na chybu soupeře, která přišla,“ analyzoval Šťastný.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!