Trenér Mlejnek i zkušení hráči v hokejové Energii skončili

25. květen 2016 | 14:20 | Karlovarsko
Karel Mlejnek. Foto: archiv MojeKarlovarsko.czKarel Mlejnek. Foto: archiv MojeKarlovarsko.cz

KARLOVY VARY - Ve znamení odchodů klíčových postav z trenérské lavičky i z hráčského kádru se odvíjí současné dění v hokejovém klubu HC Energie Karlovy Vary. Trenér Karel Mlejnek, který zachránil tým v extralize díky druhému místu v baráži, se rozhodl opustit karlovarský hokej, v němž v různých rolích působil dlouhých dvacet let.

Reklama

Letní přípravu mužstva vede dosavadní asistent Mikuláš Antonik se sportovním manažerem Jaromírem Kverkou starším. Nemohou už počítat s několika zkušenými hráči. Obránce Michal Gulaši a útočník Marcel Haščák přestoupili do Komety Brno. Další forvard Rostislav Marosz zamířil do Třince, kde kdysi začínal s extraligovou kariérou. Nadějný Petr Koblasa se přemístil z Varů do nedalekého Chomutova.

A dalším hráčem na odchodu, je Martin Bartek. Do Karlových Varů přišel v únoru 2015 z Liberce. V nedávno skončené sezoně odehrál za Energii celkem 46 zápasů, ve kterých nasbíral 24 bodů za 14 branek a deset asistencí. Už v průběhu sezony byl vyřazen z kádru a hledal si nové angažmá, nyní se s klubem dohodl na předčasném ukončení smlouvy.

Karlovarský klub oznámil, že jeho dres už nebudou po skončení smlouvy oblékat ani další borci: například kapitán Radim Bičánek, Jekabs Redlihs, Rudolf Huna, Jakub Svoboda, Jaroslav Kůs.

Naopak ve Varech bude pokračovat útočník Václav Skuhravý. V minulé sezóně zažil jako hráč Kladna vyřazení ve čtvrtfinále první ligy od Ústí nad Labem, ale pak pomáhal Energii Karlovy Vary v extralize až k záchraně v baráži.

Karlovarští už znají program přípravných zápasů, byť složení hráčského kádru zůstává zahaleno otazníky. „O případných posilách nemá cenu se bavit vzhledem k tomu, jaká je finanční situace klubu. Ale pracujeme s těmi hráči, kteří jsou k dispozici, aby byli dobře připravení,“ sdělil novinářům trenér Antonik.

ČTĚTE:  Majitel HC Energie jedná o dotaci s Karlovými Vary. Varianta je i prodat licenci

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

5 hvězdiček / Hodnoceno: 1x


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!