V karlovarských ulicích Zámecký vrch - Tržiště - Jánský most se bude jezdit jinak

20. leden 2015 | 15:23 | Karlovarsko
Pohled na ulici Pod Jelením skokem v Karlových Varech. Foto: archiv MojeKarlovarsko.czPohled na ulici Pod Jelením skokem v Karlových Varech. Foto: archiv MojeKarlovarsko.cz

Karlovy Vary - Hlavní změnou úpravy je zákaz vjezdu, mimo dopravní obsluhu, do úseku: vjezd na Jánský most z Divadelního náměstí – křižovatka ulic Tržiště a Pod Jelením skokem v centru Karlových Varů.

Reklama

Zákaz bude vyznačen dopravními značkami Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) s dodatkovou tabulkou "mimo dopravní obsluhu". A to u vjezdu na Jánský most z Divadelního náměstí směrem do ulic Tržiště a Zámecký vrch, a    na křižovatce ulic Tržiště a Pod Jelením skokem směrem do ulice Tržiště a na Jánský most.

Zároveň bude na křižovatku ulic Petra Velikého a Sadová ve směru do ulice Zámecký vrch umístěna značka Zákaz vjezdu všech vozidel (v obou směrech) s dodatkovou tabulkou „mimo dopravní obsluhu“ a dodatkovou tabulkou s udáním vzdálenosti ke křižovatce Tržiště – Pod Jelením skokem, tak aby řidiči přijíždějící k neprůjezdnému úseku byli včas varováni.

"Důvodem návrhu je zklidnění intenzit dopravy ve vnitřním lázeňském území, tak aby plnilo svou úlohu a naplňovalo statut lázeňského místa. Monitorováním provozu v ulici Zámecký vrch byla zjištěna vysoká intenzita dopravy, cca 2500 průjezdů vozidel za den v obou směrech," uvedl mluvčí karlovarského magistrátu Jan Kopál.

"Na základě informací Městské policie Karlovy Vary lze konstatovat, že tato trasa přes samotný střed lázeňského území je často využívána ke zkrácení cesty mezi obchodně-správním centrem města a částmi města na pravém břehu řeky Teplé," řekl mluvčí města.

Podle Jana Kopála město Karlovy Vary postupně upravuje časy zásobování ve vnitřním lázeňském území s cílem chránit přírodně ionizovanou atmosféru lázní. "Vysoká dopravní zátěž jednak poškozuje tento přírodní zdraví prospěšný fenomén, jednak představuje bezpečnostní riziko pro chodce, lázeňské hosty a návštěvníky města, kteří prochází křižovatkou u morového sloupu mezi dvěma pěšími zónami – Tržištěm a Starou Loukou," dodal mluvčí karlovarského magistrátu.

Autor: Redakce

[Nahoru ↑]

Přidejte se k nám na Facebooku!

Hodnocení

Zatím nikdo nehodnotil


Přidat/zobrazit komentáře

KomentářeTop zprávy

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

Ve Varech se mi líbí pohodový život, říká volejbalista Daniel Pfeffer

11/8 / VK KARLOVARSKO / KARLOVY VARY - Sedmadvacetiletý Daniel Pfeffer patří k pilířům Volejbalového klubu ČEZ Karlovarsko a díky mimořádně stabilním výkonům je třetím rokem v národním týmu. Vedle klubových a reprezentačních povinností mu od konce července náleží i role otce rodiny.


Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

Drama u Aše: Srážka vlaku s autem

21/7 / KRIMI / AŠ - K nepříjemné události došlo v Hazlově u Aše. Na železničním přejezdu se tam srazil vlak s osobním vozidlem.


Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

Požár v hotelu Thermal! Hosty museli evakuovat

21/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Ve čtvrtek večer došlo v karlovarském hotelu Thermal k nepříjemné události, když hořelo v balneoprovozu. Ke zraněním nedošlo, avšak celková škoda se odhaduje až na osm milionů.


Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

Ve Varech postřelil kolegu a ještě mu vyhrožoval. Hrozí mu čtyři roky

14/7 / KRIMI / KARLOVY VARY - Personál ve zdravotnickém zařízení v Karlových Varech asi nezapomene na událost, při které jeden ze zaměstnanců vystřelil na svého kolegu.
ZápadočeskýDeník.cz Novinky v regionech

Plzeňsko, Rokycansko, Klatovsko, Domažlicko, Tachovsko, Karlovarsko, Sokolovsko, Chebsko


MojeKarlovarsko.cz je součástí krajské redakce mediální skupiny MediaShow Group s.r.o.
Všechna práva vyhrazena.

Kde se diskutuje?

Chcete být v obraze? Sledujte nás!


Zprávy v RSS
MojeKarlovarsko.cz na Facebooku


Redakce MojeKarlovarsko.cz

Posílejte nám Vaše tipy, postřehy a fotografie. Rádi je zveřejníme!